You are here

Konecranes - nezvedáme jen břemena. Zvyšujeme hodnotu celých firem.

Společnost Konecranes působí na trhu zdvihací techniky již více než 100 let. Díky akvizici značky Demag, lídra tuzemského trhu, získal Konecranes v České republice zázemí odpovídající pozici světové jedničky. Skupina Konecranes působí aktuálně v 50 zemích světa a v 600 pobočkách pracuje přibližně 16.100 zaměstnanců.

„Česká republika má stále velký obchodní potenciál a spojení s nejsilnějším hráčem na trhu bylo pro Konecranes logickým krokem,“ vysvětluje Jiří Herian, obchodní ředitel Konecranes and Demag s.r.o. Díky fúzi se tak spojily dvě špičkové technologické firmy, které nyní mohou spolupracovat na dalším vývoji svých produktů. Značka Konecranes přináší do České republiky zkušenosti z celé řady průmyslových odvětví. Díky svým prvotřídním zdvihacím zařízením a servisním službám získal Konecranes rozsáhlou a rozmanitou základnu zákazníků, ať už se jedná o prostředí automotive, průmyslovou výrobu, energetiku, těžební průmysl, papírenský průmysl či logistiku.

Bezpečnost na prvním místě

„Konecranes klade obrovský důraz na bezpečnost. Vše, co děláme, směřuje ke stejnému cíli: zvýšení bezpečnosti a produktivity našich zákazníků. Pomáháme našim klientům, aby jejich provozy byly bezpečnější a efektivnější,“ popisuje Jiří Herian jeden z hlavních pilířů značky. „Do detailu se zabýváme všemi činnostmi, které s provozem jeřábu souvisejí. Účelné využití prostoru pod jeřábem, snadný přístup k háku, obsluha jeřábu, to vše naši vývojáři pečlivě monitorují a vyhodnocují. Jedině tak jsme schopni garantovat kvalitu spojenou s bezpečím,“ dodává Jiří Herian. Ke zvyšování bezpečnosti pomáhají chytré technologie, jejichž vývoj jde neustále dopředu. Příkladem takové technologie, která pomáhá, je tzv. anti-sway system, který popisuje Jiří Herian. „Jedná se o technologii, která redukuje rozkývání zavěšených břemen a umožňuje manipulaci s nimi s přesností na milimetry. Tuto technologii využijí zákazníci při manipulaci s velkými nebo drahými břemeny, které je třeba precizně usadit například do obráběcích strojů. Jakýkoliv náraz břemene do stroje vlivem jeho rozkývání při posunech by mohl způsobit velké škody, nehledě na sníženou produktivitu výrobního procesu“ Na bezpečnost dohlíží i další funkce, jako například Protected Areas a Working Limits. S pomocí těchto funkcí lze definovat chráněné zóny, do kterých jeřáb nesmí vjet. Working Limits umí postavit virtuální stěny, u kterých se jeřáb automaticky zastaví. Obě tyto funkce pomáhají zamezit kolizím mezi jeřábem a hodnotným zařízením v blízkosti jeřábu a přispívají tak ke zvýšení bezpečnosti a zamezení případným škodám.

Podpora i na dálku

Prodejem jeřábu péče o zákazníka nekončí. „Naše hotline je v provozu 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu a servisní technici jsou připraveni k výjezdu z celkem sedmi servisních středisek v ČR během několika hodin,“ popisuje Jiří Herian šíři servisního zázemí Konecranes. Právě rychlost zásahu je v případě poruchy zdvihacího zařízení klíčová, případný výpadek ve výrobě může mít pro zákazníky dalekosáhlé následky. S optimalizací údržby jeřábu a servisních činností pomáhá unikátní systém TRUCONNECT®. „Zjednodušeně řečeno systém shromažďuje veškerá data o činnosti daného zařízení, propojuje data, stroje a lidi,“ vysvětluje Jiří Herian. Odborníci na dálkovou podporu mohou s jeřábem komunikovat bez ohledu na to, kde se nachází, poskytovat dálkovou podporu a v případě havárie nebo zjištění poruchy pomoci s odstraněním závady. „Pomocí údajů ze systému TRUCONNECT® může servisní technik již před samotným výjezdem přesně určit potřebné náhradní díly a přijíždí tak k zákazníkovi plně vybaven,“ uvádí Jiří Herian na konkrétním příkladu jednu z několika výhod systému TRUCONNECT®. Zákazníci mají samozřejmě přístup ke všem údajům, které systém TRUCONNECT® o zařízeních shromažďuje a pomáhají mu při plánování preventivních prohlídek. „Naše monitorovací systémy jdou ale ještě dál. Aktivně naše zákazníky informují o problémech, které na jeřábech aktuálně vznikají a mohou způsobit poruchu,“ zdůrazňuje obchodní ředitel Jiří Herian další z funkcí systému TRUCONNECT®


Flexibilní jeřáby s lanovým kladkostrojem CXT

Silnější, rychlejší a bezpečnější. Takové jsou jeřáby Konecranes s lanovým kladkostrojem CXT dostupné jako jednonosníkové nebo dvounosníkové verze s profilovým nebo skříňovým nosníkem. Tyto jeřáby nacházejí uplatnění všude tam, kde je zapotřebí zdvihat břemena až do hmotnosti 80 tun. Jejich největší předností je adaptabilnost k podmínkám provozu, je možné je přizpůsobit nejen požadavkům na nosnost, ale i prostorovým podmínkám. Jsou k dispozici ve všech podobách, od standartních jeřábů až po moderní pokročilé zdvihací systémy. O celosvětové oblibě CXT jeřábů svědčí i fakt, že jich Konecranes prodá ročně více než deset tisíc kusů.

„Jeřáby CXT jsou známé svým efektivním využíváním prostoru pod jeřábem a vynikajícím přístupem k háku. Obsluhu jeřábu výrazně usnadňují naše chytré funkce, například kontrola výkyvu a cílené umisťování,“ vyjmenovává Jiří Herian hlavní přednosti řady CXT jeřábů. Také zde se klade velký důraz na bezpečnost provozu, kde pomáhají vysoce výkonné brzdy a trvanlivá lana. Díky adaptivnímu rozsahu rychlosti lze břemena přemisťovat optimální rychlostí, což znamená kromě lepší kontroly nad břemenem také větší bezpečí a zvýšení produktivity práce.

Speciální verzí řady CXT jeřábů je jeřáb CXT NEO. Výkonné a agilní zařízení se zdvihací kapacitou až 80 tun kombinuje vysoký výkon spolu s vynikající přesností. Kromě adaptivního rozsahu rychlosti, který zaručuje milimetrovou přesnost při polohování nákladu, usnadňují manipulaci další inteligentní funkce Konecranes. Hlavním úkolem těchto funkcí je zabránit jakémukoli bočnímu tahu nebo kývání nákladu během zvedání a přemísťování.

Funkce Follow Me (navádění) umožňuje umístit jeřáb nad břemeno jednoduchým naváděním háku rukou, což velmi usnadňuje a urychluje nakládání a vykládání jeřábu. Funkce Hook Centering (centrování háku) je určena k eliminaci bočního tahu během zvedání automatickým polohováním mostu a kočky přímo nad náklad. Funkce Snag Prevention (prevence zachycení) zajistí zastavení všech pohybů jeřábu, jestliže se hák, popruh nebo břemeno náhodně o něco zachytí. Snižuje se tak riziko nebezpečných situací během přemísťování nákladu a zároveň pomáhá předcházet poškození nákladu, jeřábu a okolního prostředí.

V provozech, kde není dostatek místa pro standartní jeřábovou dráhu, je ideální volbou portálový jeřáb CXT. Se speciálně navrženou ocelovou konstrukcí, rozpětím až 25 metrů, výškou zdvihu až 12 metrů a délkou dráhy až 120 metrů lze portálový jeřáb CXT přizpůsobit do nejrůznějších druhů budov i venkovních prostor. Kompaktní kladkostroj CXT maximalizuje využití prostoru a umožňuje účelnou práci kolem jeřábu.

Posledním z rodiny CXT jeřábů je přenosné řešení CXT Explorer. Jednoduchá ale inovativní a patentovaná konstrukce umožňuje snadný převoz jeřábu kamkoli, kde je zapotřebí zdvihat až 6,3 tuny. Celé zařízení je uložené ve dvou přepravních kontejnerech a lze jej smontovat během několika hodin. CXT Explorer je přizpůsoben i pro práci v náročných klimatických podmínkách a terénech.

Sídlo Konecranes and Demag s.r.o. v České republice je ve Slaném.

Regionální kanceláře: Brno, Ostrava

KOMPLETNÍ KONTAKTNÍ ÚDAJE

Content bottom