You are here

ATB AirBalancer

Snadné a bezpečnější zdvihání s kompenzací hmotnosti břemene

Konecranes ATB AirBalancer o zdvihací kapacitě až 350 kg využívá jednotku s plovoucím zatížením, která jako zdroj síly využívá tlak vzduchu. Kompenzace hmotnosti břemene umožňuje zdvihat břemena o různé hmotnosti stejnou rychlostí, což vede ke snadno předvídatelné kontrole pohybu nahoru a dolů. Díky tomu je ATB AirBalancer vynikajícím řešením pro provozy, kde je nutné rychle zdvihat a umisťovat břemena.

ATB je také ideální k přesnému umisťování břemen, které je nutné například na montážních linkách. Zařízení je k dispozici s funkcí automatického vyvažování zátěže, což umožňuje bez odporu ručně zdvihat břemena až do hmotnosti 70 kg. Operátor má pocit, jako by zátěž na zařízení ATB AirBalancer téměř nic nevážila. 

Zvýšená produktivita díky kratším dobám cyklů

Konecranes ATB AirBalancer je vynikajícím řešením pro montážní procesy, opravy a úkoly průmyslové výroby v řadě oborů včetně strojírenské výroby a automobilového průmyslu. Díky plynulému trojrozměrnému pohybu bez trhání je dosaženo naprosté přesnosti. Díky tomu je AirBalancer vynikající ke zdvihání křehkých předmětů.

AirBalancer využívá namísto elektřiny pneumatické řídicí technologie. Díky tomu se se zařízením snadno manipuluje a jeho údržba je ekonomičtější.

Ergonomická manipulace s produkty

Každý ATB AirBalancer je vybaven bezpečnostní brzdou, která zastaví lano v případě, že je pohyb vzhůru příliš rychlý. V případě nekontrolovaného pohybu umožňuje tato funkce snadno a rychle provést obnovení brzdy.

ATB AirBalancer je navržen tak, aby posiloval přirozený zdvihací pohyb operátora. Na výběr je z ovládání pohybu nahoru a dolů, ovládání rovnováhy nebo kombinace obojího. Vzduchové vyvažovací zařízení je kompatibilní s širokou škálou dalších jeřábových systémů včetně jeřábů Konecranes XA a XM pro pracovní stanice a našich výložníkových jeřábů.

Kontaktujte nás a zjistěte více.

Customer stories

Společnost Konecranes dodala a namontovala komplexní škálu zdvihacích a jeřábových systémových řešení do nového střediska na výrobu motorů pro vlajkovou loď automobilky Jaguar Land Rover.
Jaguar Land Rover - Wolverhampton, Anglie
Content bottom